Patryk Kowalski

Kierownik Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień „Wierzenica”. Certyfikowany Specjalista Terapii Uzależnień w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków zgodnie z programem zatwierdzonym i certyfikowanym przez Ministra Zdrowia SP/1184/2016.

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunkach: socjologia, teologia,  praca socjalna oraz studia podyplomowe na Poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym: Zarządzanie w Opiece Zdrowotnej. Absolwent Studium Terapii Uzależnień od Narkotyków prowadzonego przez Instytut Psychoprofilaktyki i Psychoterapii w Lublinie oraz Instytut Edukacji i Terapii w Poznaniu. Odbywał staże  w zagranicznych ośrodkach uzależnień w Stanach Zjednoczonych takich jak Stella Maris (Cleveland), Y‑Haven (Cleveland), czy Haymarket Center w Chicago.

Absolwent Psychodynamicznego Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży organizowanego przez Krakowskie Centrum Psychdyamiczne, które posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskiego Stowarzyszenia Socjoterapeutów i Trenerów.

Swoją prace poddaje superwizji.

W ośrodku zajmuje się terapią indywidualną, grupową oraz socjoterapią. Jest również odpowiedzialny za grupę najstarszych pacjentów, tzw. SOT (Służba Ochrony Trzeźwości).

Kierownik hostelu postrehabilitacyjnego "Victoria" w Poznaniu, w którym istnieje możliwość kontynuowania terapii, po ukończeniu terapii w Ośrodku.

CARITAS ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ 
Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień 
Caritas Archidiecezji Poznańskiej 
"WIERZENICA" 
Wierzenica, ul. Wierzenicka 12 
62-006 Kobylnica 
tel. kom. 663 002 588, 
tel. 61 815 99 81, fax 61 881 62 08

NIP: 782-15-52-193   REGON: 04000722900070
numer księgi rejestrowej: 000000179452

Projekt i wykonanie: Tomasz Karolak
poczta(at)tomaszkarolak.net