Zajmujemy się leczeniem dzieci i młodzieży uzależnionej od narkotyków i innych substancji psychoaktywnych.

Terapia przeznaczona jest dla młodzieży w wieku od 14 do 21 lat. Ośrodek jest koedukacyjny. Prowadzimy go w duchu wartości chrześcijańskich. Przyjmujemy młodzież zarówno wierzącą, jak i niewierzącą.

Terapia trwa 12 miesięcy.

Ośrodek jest kontraktowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wierzenica położona jest w sąsiedztwie Puszczy Zielonki, 14 km od Poznania (w kierunku Gniezna). Obok znajduje się zabytkowy kościół św. Mikołaja.

Dysponujemy 8 pokojami dla 28 osób. Posiadamy również siłownie, wyposażony klub do gier zespołowych ( bilard, piłkarzyki, stół do gry w ping ponga oraz cymbergaj). W ośrodku znajduje się również biblioteka oraz filmoteka. 

Na terenie przy ośrodku znajdują się boiska do gry w piłkę nożną oraz siatkówkę oraz ogród i sad.

Więcej informacji na temat przyjęcia do Ośrodka znajdą Państwo w zakładce powyżej. 

* Znajdź nas na Facebook: Ośrodek Terapii Uzależnień WIerzenica

Błogosławieństwo na nowy rok

Nasz Ośrodek przede wszystkim tworzą ludzie. To długie, terapeutyczne rozmowy, wiele nawiązanych relacji, wspólne smutki i radości. W ostatnim czasie sporo się u nas działo. Najpierw przybył do nas ksiądz Przemysław z kolędą. Później jeden z naszych Pacjentów obchodził swoje urodziny - to zawsze dobry czas do życzenia tego, czego życzymy wszystkim Pacjentom - wytrwałości i konsekwencji w swoich działaniach, nie tylko w odniesieniu do trzeźwości, ale i całego życia. Ponadto nasi Pacjenci odkryli w sobie pasję do gier planszowych, podczas których mogą nauczyć się zdrowej rywalizacji oraz trudnej sztuki przegrywania.

Zakończenie Dominika

Mieliśmy kolejny powód do świętowania - uczciliśmy zakończenie terapii Dominika.

Metamorfoza stawu

Od dawna staw na terenie naszego Ośrodka był miejscem zapomnianym. Zarósł do tego stopnia, że niektórzy z młodych pacjentów powątpiewali, że jest w nim woda. Postanowiliśmy przywrócić mu „drugie życie”. Ciężko pracowaliśmy dzień po dniu, tydzień po tygodniu, dążąc do celu. Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania: zbudowaliśmy nasze własne molo! Molo przeszło pozytywnie test obciążeniowy 😉

Osiemnastka Piotra

Za nami wyjątkowe urodziny pacjenta Piotra. Wyjątkowe, bo 18- te! Piotrze jesteś już pełnoletni. Konsekwentnie zaliczając kolejne etapy terapii udowadniasz, że jesteś również dojrzały. Powodzenia w dorosłym życiu.

Zakończenie Emila

Emil był jednym z najmłodszych pacjentów, którzy ukończyli roczną terapię w Ośrodku. Dziś cieszymy się Jego sukcesem i trzymamy kciuki za nowy etap życia – życia w trzeźwości! Emilu życzymy Ci sukcesów osobistych i sportowych.

Sto lat!

Rok szkolny rozpoczęliśmy od świętowania urodzin Tomka i Mateusza. Życzymy Wam spełnienia marzeń i konsekwentnego dążenia do zmiany na lepsze!

Mecz piłkarski z ministrantami

Nieuchronnie zbliża się czas, gdy opuści nas jeden z najbardziej utalentowanych piłkarsko pacjentów. Dlatego bardzo ucieszyliśmy się, gdy ksiądz Adrian zorganizował mecz piłkarski przeciwko ministrantom. Tym bardziej, że reprezentację Ośrodka wsparł wychowawca Mariusz – strzelec czterech bramek! Dzięki współpracy i zaangażowaniu wszystkich pacjentów schodziliśmy z boiska jako zwycięzcy.

Zakończenie wakacji

Tegoroczny koniec wakacji uczciliśmy wspólnym obiadem pacjentów i kadry w ogrodzie naszego Ośrodka. Na talerzach królował wędzony pstrąg!

Zakończenie Kuby

Dzisiaj był ważny dzień w Ośrodku, swoją terapię ukończył nasz kolega Kuba. Zakończenie terapii jest świętem dla wszystkich pacjentów. Wspominamy wspólne chwile: radosne, miłe oraz te słabsze i gorsze dni. Cieszymy się, że kolejny pacjent rozpoczyna nowe życie w trzeźwości. Kubo, życzymy Ci wytrwałości i kolejnych sukcesów sportowych!

I Bieg im. Augusta Cieszkowskiego

Sport jest jednym z elementów terapii uzależnień, oprócz gier zespołowych, ćwiczeń ogólnorozwojowych i siłowych. W naszym Ośrodku codziennie rano odbywa się rozgrzewka poranna i biegi. Postanowiliśmy sprawdzić naszą kondycję startując w I Bieg im. Augusta Cieszkowskiego organizowanego w Wierzenicy z okazji obchodów 380 lat Swarzędza i 865 lat Wierzenicy. Osiągneliśmy bardzo dobre wyniki, czekamy już na kolejne zawody sportowe.

CARITAS ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ 
Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień 
Caritas Archidiecezji Poznańskiej 
"WIERZENICA" 
Wierzenica, ul. Wierzenicka 12 
62-006 Kobylnica 
tel. kom. 663 002 588, 
tel. 61 815 99 81, fax 61 881 62 08

NIP: 782-15-52-193   REGON: 04000722900070
numer księgi rejestrowej: 000000179452

Projekt i wykonanie: Tomasz Karolak
poczta(at)tomaszkarolak.net