Zajmujemy się leczeniem dzieci i młodzieży uzależnionej od narkotyków i innych substancji psychoaktywnych.

Terapia przeznaczona jest dla młodzieży w wieku od 14 do 21 lat. Ośrodek jest koedukacyjny. Prowadzimy go w duchu wartości chrześcijańskich. Przyjmujemy młodzież zarówno wierzącą, jak i niewierzącą.

Terapia trwa 12 miesięcy.

Ośrodek jest kontraktowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wierzenica położona jest w sąsiedztwie Puszczy Zielonki, 14 km od Poznania (w kierunku Gniezna). Obok znajduje się zabytkowy kościół św. Mikołaja.

Dysponujemy 8 pokojami dla 28 osób. Posiadamy również siłownie, wyposażony klub do gier zespołowych ( bilard, piłkarzyki, stół do gry w ping ponga oraz cymbergaj). W ośrodku znajduje się również biblioteka oraz filmoteka. 

Na terenie przy ośrodku znajdują się boiska do gry w piłkę nożną oraz siatkówkę oraz ogród i sad.

Więcej informacji na temat przyjęcia do Ośrodka znajdą Państwo w zakładce powyżej. 

* Znajdź nas na Facebook: Ośrodek Terapii Uzależnień WIerzenica

Audycja w radiu Emaus

Zachęcamy do odsłuchania audycji wyemitowanej w Radiu Emaus z dn. 27 lutego 2019 r.

Zakończenie Krystiana

Za nami kolejne spotkanie z bliskimi - pełne emocji i wzruszeń.

1 procent

Wszystkich, którzy pragną wspomóc Ośrodek zachęcamy do przekazania swojego 1% podatku na rzecz Ośrodka.

Zakończenie Piotra

19 stycznia Piotr stał się kolejnym absolwentem naszej Społeczności. Dziękujemy za Twoją przyjaźń i wsparcie, pomoc i radość, którą wnosiłeś w życie naszego domu. Gratulujemy i życzymy pięknego trzeźwego rozwoju. Powodzenia na nowej drodze życia!

Wyjście na łyżwy

Jedną z najbardziej lubianych przez Pacjentów form terapii jest terapia przez zabawę. Na początku stycznia młodzież z Ośrodka miała możliwość sprawdzenia swoich sił w jeździe na łyżwach. Zabawy na lodzie nie było końca, dlatego planujemy jeszcze jeden wyjazd na łyżwy w tym sezonie!

Błogosławieństwo na nowy rok

Nasz Ośrodek przede wszystkim tworzą ludzie. To długie, terapeutyczne rozmowy, wiele nawiązanych relacji, wspólne smutki i radości. W ostatnim czasie sporo się u nas działo. Najpierw przybył do nas ksiądz Przemysław z kolędą. Później jeden z naszych Pacjentów obchodził swoje urodziny - to zawsze dobry czas do życzenia tego, czego życzymy wszystkim Pacjentom - wytrwałości i konsekwencji w swoich działaniach, nie tylko w odniesieniu do trzeźwości, ale i całego życia. Ponadto nasi Pacjenci odkryli w sobie pasję do gier planszowych, podczas których mogą nauczyć się zdrowej rywalizacji oraz trudnej sztuki przegrywania. Nasz Ośrodek przede wszystkim tworzą ludzie. To długie, terapeutyczne rozmowy, wiele nawiązanych relacji, wspólne smutki i radości. W ostatnim czasie sporo się u nas działo. Najpierw przybył do nas ksiądz Przemysław z kolędą. Później jeden z naszych Pacjentów obchodził swoje urodziny - to zawsze dobry czas do życzenia tego, czego życzymy wszystkim Pacjentom - wytrwałości i konsekwencji w swoich działaniach, nie tylko w odniesieniu do trzeźwości, ale i całego życia. Ponadto nasi Pacjenci odkryli w sobie pasję do gier planszowych, podczas których mogą nauczyć się zdrowej rywalizacji oraz trudnej sztuki przegrywania.

Okres Świąteczny

Święta Bożego Narodzenia poprzedzone były intensywnym okresem przygotowań dla całej społeczności. Ścinaliśmy choinki, sprzątaliśmy i dekorowaliśmy nasz Ośrodek, zgodnie z tradycją przygotowaliśmy żłobek. Święta przebiegały w rozdzinnej, serdecznej atmosferze. W dzień Wigilii odświętnie ubrani i wyciszeni zasiedliśmy do stołu z tradycyjnymi potrawami z każdego rejonu Polski. Nie zabrakło dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń czy też wesołego kolędowania przy żłóbku.
Pierwszy i drugi dzień świat wypełniły nam spacery, zabawy konkursowe przeplatane kolędami.

Zakończenie Dominika

Mieliśmy kolejny powód do świętowania - uczciliśmy zakończenie terapii Dominika.

Metamorfoza stawu

Od dawna staw na terenie naszego Ośrodka był miejscem zapomnianym. Zarósł do tego stopnia, że niektórzy z młodych pacjentów powątpiewali, że jest w nim woda. Postanowiliśmy przywrócić mu „drugie życie”. Ciężko pracowaliśmy dzień po dniu, tydzień po tygodniu, dążąc do celu. Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania: zbudowaliśmy nasze własne molo! Molo przeszło pozytywnie test obciążeniowy 😉

Osiemnastka Piotra

Za nami wyjątkowe urodziny pacjenta Piotra. Wyjątkowe, bo 18- te! Piotrze jesteś już pełnoletni. Konsekwentnie zaliczając kolejne etapy terapii udowadniasz, że jesteś również dojrzały. Powodzenia w dorosłym życiu.

CARITAS ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ 
Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień 
Caritas Archidiecezji Poznańskiej 
"WIERZENICA" 
Wierzenica, ul. Wierzenicka 12 
62-006 Kobylnica 
tel. kom. 663 002 588, 
tel. 61 815 99 81, fax 61 881 62 08

NIP: 782-15-52-193   REGON: 04000722900070
numer księgi rejestrowej: 000000179452

Projekt i wykonanie: Tomasz Karolak
poczta(at)tomaszkarolak.net